Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úvod k povídce

31. 7. 2012

Šťastné dny v pekle

Happy Days in Hell

Originál: www.fanfiction.net/s/1252201/1/Happy_Days_in_Hell

Autor: Enahma

Překlad: Lupina Beta: marci  Banner:Magic Lady

Povolení k překladu: Ano

Drama/Angst

Harry Potter & Severus Snape

Rating: 13+

Kapitol: 16

 

Slov: 102 585

 

Shrnutí: První část dokončené trilogie. Navazuje na Ohnivý pohár. Příběh o zajetí, které přiblíží – velmi – dvě nepravděpodobné osoby. Nejde o slash.

Následuje druhý díl Shodit okovy a třetí Skrze zdi.

Datum publikování: rok 2003

Postavy obsažené v tomto příběhu jsou majetkem J. K. Rowlingové, autorky Harryho Pottera. Duševní vlastnictví překladu různých jmen, názvů a míst patří pánům Medkům, kteří knihy o Harry Potterovi přeložili do češtiny. Autorkou této fanfikce je Enahma. Příběh, ani jeho překlad, nevznikly za účelem finančního zisku.

Prohlášení autorky: Jde o přepracovanou verzi mého příběhu napsaného před tím, než vyšel FŘ, je extrémně AU.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

..

(Zuzana, 5. 1. 2014 13:47)

Aj ja sa idem to tohoto vychváleného diela idem pustiť. Strávim pri ňom (verím) niekoľko pekných chvíľ.

...

(denice, 27. 1. 2013 12:12)

Tak jsem se konečně dostala ke čtení, už si to slibuji dost dlouho. Líbí se mi, že je to černé na bílém a kód je čitelný, (přestala jsem komentovat několik bezvadných povídek jen proto, že mě znechutilo zadávat ho desetkrát).

Re: ...

(Lupina, 27. 1. 2013 19:21)

To jsem ráda, že se objevila další komentující čtenářka. Moc si toho cením :-)

rejpalství :)

(belldandy, 20. 11. 2012 14:44)

Ahoj Lupino. Takže napřed, moc děkuji, že překládáš a jsem moc vděčná, že si nyní budu moci přečíst trilogii celou. Nerada přiznávám, že ke komentáři mě přimělo čisté rejpalství. Chci upozornit nebo možná projevit svůj názor, že mi nepřijde šťastné severitus inzerovat pod pojmem snarry nebo třebas zkratkou HP/SS (tak to má třeba CorCaroli). Já mám pak zcela jiná očekávání. Chce se mi říct přímo - hodně jiná. :) Tak tě prosím, ať to ještě zvážíš ...

Re: rejpalství :)

(Lupina, 20. 11. 2012 14:50)

Zařazení do kategorie nezáleží na mně, nejsem majitelka. Po pravdě jsem se setkávala s označením Snarry běžně, bylo vždy doplněno naslash/slash, tak jsem se nad tím nepozastavila. Ale můžu s MagicLady probrat změnu názvu Snarry. Uvidím, co se dá dělat.

Re: rejpalství :) II.

(Lupina, 20. 11. 2012 15:19)

Změnu jsme probraly, jelikož jsem už autorce originálu posílala odkazy, necháme to zde. Do úvodu zdůrazním, že jde o neslash. Prošla jsem net a opravdu se zkratka pro pár SS/HP - Snarry používá i pro neslash.
Takže tak.

Re: Re: rejpalství :) II.

(belldandy, 20. 11. 2012 17:16)

Lupino, ikdyby to byl tvůj web a rozhodla si se to tak použít: ano, máš na to právo. tím těžko porušuješ zákon nebo morální zákony. :) Takže se omlouvám. Mohu říci, že to vůbec není prvně, co to tak sma vidím, ale chovám v sobě silné přesvědčení, ž je to chyba. :) Sama mám pocit, že je to taková naše česká úchylka, ale třeba není .. třeba se totéž vyskytuje i na "mezinárodní" úrovni. Necítím se na to to posuzovat. Já to jasně cítím tak, že lomítko avizuje sexuální nebo milostný poměr, tak mi to bylo definováni, když jsem začínala se svým zájmem o slash. Je to i trochu absorudní :) ,protože třeba když jde o het lomítko se užívá, ale slashem se to nenazívá. :) Vím, že třeba i iisis se stránky nazývala snarry, i když tam má, mám dojem (všechno jsem nečetla) také samý severitus. No, já jak to vidím, vždy mi něco v hlavě udělá "achich" ... a "ouvej". No, ale to je koneckonců jen můj problém. :) Takže se omlouvám, že tě svými problémy zatěžuji. Doufám, že se proto na mě nebudeš zlobit. A děkuji, že ti má slova stála za zamyšlení.

Re: Re: Re: rejpalství :) II.

(belldandy, 20. 11. 2012 17:17)

Jo a promiň za všechny chyby a překlepy - můj pravopis (škrabopis) - je prostě má slabina.

Re: Re: Re: rejpalství :) II.

(Lupina, 20. 11. 2012 17:31)

Ale prosím tě, neomlouvej se! Jak jsem psala v úvodu, s překladem začínám, pořád se něčemu učím. A tohle je náhodou docela zajímavé téma. Ale jak jsem procházela web, tak jsem ke svému údivu zjistila, že dokonce i Severitus může být slash. Možná dojde jednou k nějaké dohodě a všem pak bude všechno jasné :-) A do té doby nám nezbyde, než zkoumat a hledat. Mimochodem, když jsem začínala číst ff, tak jsem párkrát narazila na slash, nevědíc, co to je, to jsem se, panečku, divila! :-D - já ho totiž nemusím, já pěkně hetero.
No, v perexu už je jasně vidět, že to slash není. Aspoň nikoho nezklamu :-)

Re: Re: Re: Re: rejpalství :) II.

(belldandy, 20. 11. 2012 18:03)

Ok. Tak konec debaty a já se zas vracím ke čtení Elysejského klíče. Tento týden mám sváteční, protože mi došel pěkně v knižní verzi. :) Ještě jednou moc díky, že překládáš. Já si vážím každého překladtele. Otvírá mi brány do světa. :)

Re: Re: Re: Re: Re: rejpalství :) II.

(belldandy, 20. 11. 2012 18:17)

A ne, já tě ještě využiji. :) Když nečteš ten slash, tak máš určitě přečtených víc severitů, co? Já jich znám málo, takže tvůj oblíbený severitus, mimo "Rok .. " a "Resonanci" ( ty považuji za samozřejmé:)) . No, to budou asi "Štastné dny v pekle" :) Tak ještě něco? :) Já jsem vážně zvědavá ... - PS: Já si samozřejmě stejně vždy budu myslet, že nejlepší fanfikce od Enahmy je Můj pátek a to hold slash je. Co dělat? *krčí rameny* :)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: rejpalství :) II.

(Lupina, 20. 11. 2012 20:03)

Přeložených Severitů moc není, nebo jsem je nenašla. Kromě Tebou zmíněných miluju In care of – V péči a všecky věci od Pecky (to jsou české originály), a pak nejsou špatné:Najlepší bude slizolin, Všechno zlé, drsné Whelp. Třeba natrefím na nějaký pěkný originál, a vrhnu se na něj, kdo ví... :-)
Jo a Podivné prázdniny od Assez na mě taky udělaly dojem. Tak snad jsem Ti něco poradila :-)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rejpalství :) II.

(belldandy, 20. 11. 2012 21:43)

Děkuji, z toho všeho znám jen Pecku. Krev není voda je samozřejmě perfektní. A horší než smrt taky stojí za přečtení. O Whelpu jsem aspoň slyšela. Takže móóóc děkuji! - Mimojiné: Já teď zkoušela doporučení od GrayLady - http://odstinysedi.webnode.cz/news/seznam-dokoncenych-hp-ss-povidek-v-cj-moje-doporuceni - nejspíš tam všechno znáš. Začala jsem hned se shora s Důsledky pravdy a řekla bych, že vůbec nejsou špatné. Ne zrovna struhující, ale přijemné. :) Taky překlad. (A jestli máš nějakou oblíbenou v angličtině, sice mám pochybnosti, jestli to fakt budu číst, ale určitě si to minimálně ráda poslechnu. :) ) Tímto ti děkuji za trpělivost...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rejpalství :) II.

(Lupina, 20. 11. 2012 21:49)

Ne, v angl. zatím nic oblíbeného nemám, snad časem. A děkuji za tip. odkazy prozkoumám :-)